Terapije
Hidroterapija
Hidroterapija je del balneoterapije, pri kateri z naravno zdravilno termalno vodo in kopelmi spodbujamo obrambno moč organizma. Balneološke terapije, kot so vodena skupinska medicinska hidrogimnastika, asistirana hidrogimnastika v Hubbardovi kadi, podvodne masaže, biserne kopeli, terapija Halliwick in Watsu, uporabljamo zlasti pri zahtevnejših okvarah gibal in hrbtenice ter pri kroničnih vnetjih sklepov in hrbtenice.
Kinezioterapija: Terapevtska gimnastika
Kinezioterapija vključuje aktivno, asistirano in pasivno terapevtsko razgibavanje ali mobilizacijo sklepa, individualno in skupinsko terapevtsko gimnastiko, aktivne relaksacijske vaje, proprioceptivno nevromuskulaturno facilitacijo (PNF), individualne vaje pred porodom in po njem, individualne vaje muskulature medeničnega dna, skupinske dihalne vaje, vaje za vzdržljivost, vaje za propriocepcijo, vaje v suspenziji, funkcionalni trening, šolo hoje in stoje, vaje na žogah, delovno terapijo ter nevrofizioterapijo (Bobath).
Elektroterapija
Za krepitev mišic in živcev ter za lajšanje bolečin uporabljamo postopke sodobne elektroterapije: protibolečinsko elektroterapijo (DD, IF, TENS), magnetoterapijo in elektrostimulacijo.
Termoterapija
S termoterapijami spodbujamo gibljivost sklepov in mišic ter blažimo bolečine: z blatnimi in parafinskimi oblogami ter kopelmi zdravimo kronične bolečine gibalnega sistema, sproščamo mišice in lajšamo bolečine. Za boljšo prekrvitev uporabljamo toplotne gelske blazinice termopak. Pri akutnih vnetjih in poškodbah s hladilnimi gelskimi oblogami kriopak blažimo bolečino, napetost mišic in otekline.
Mehanoterapija
Pomembni terapevtski postopki mehanoterapije so klasične ročne masaže, ročna in aparaturna limfna drenaža ter TRUC-TRAC.
Terapevtski ultrazvok
Terapevtski ultrazvok je zdravljenje z energijo zvočnega valovanja visokih frekvenc, ki ga človeško uho ne zazna. Ultrazvočno valovanje vpliva na zelo majhne celice in molekule v telesu ter povzroča njihovo gibanje. Mehanska energija se v tkivih, skozi katera prehaja, spreminja v toploto.
Laser
Fizioterapija pacientov se pogosto izvaja tudi s terapevtskim laserjem. Pri tem uporabljamo laserske žarke majhne jakosti in z valovno dolžino, ki lahko pade v vidno ali interferenčno polje elektromagnetnega spektra. Fiziološki učinki, ki jih pripisujejo laserski terapiji, so zmanjšanje bolečine, pospešeno celjenje in zmanjšanje števila mikroorganizmov.